Esprit Tour
 
 

TISZAÚJVÁROS – liečivé kúpele a termálne kúpalisko | Stredisko

Maďarsko, TISZAÚJVÁROS – liečivé kúpele a termálne kúpalisko
Doprava: Autobus, Last minute, Poznávacie zájazdy

Maďarsko

 

TISZAÚJVÁROS liečivé kúpele a termálne kúpalisko

Termín: 20. 07. 2019,  17. 08. 2019

Mesto Tiszaújváros sa nachádza v severovýchodnej časti Maďarska na brehu rieky Tisza. Termálne kúpalisko dokáže uspokojiť rôzne vekové kategórie. Sedemhektárový pozemok, na ktorom sa nachádza, zabezpeží dostatočný priestor nielen pre domácich, ale aj pre turistov zo Slovenska. Prispôsobenie sa slovenským návštevníkom dosiahlo takú mieru, že v rozhlase budete počuť v pravidelných intervaloch dôležité informácie v slovenčine. V stánkoch s občerstvením si možete pýtať jedlo a nápoje v slovenčine, väčšina predavačov vám porozumie a cenu vám povie vo vašom rodnom jazyku.
Liečebné kúpele využívajú vodu o teplote 65 °C vyvierajúcu z hĺbky 1200 metrov. Termálna voda má vysoký obsah soli, jodidového aniónu a hydrogénov uhličitanov. Vnútorné bazény sú vďaka vysokému obsahu minerálnych látok obľúbené predovšetkým u starších ľudí. Tieto bazény sa odlišujú teplotou termálnej vody, a preto majú blahodárne účinky na rôznu škálu ochorení, hlavne však na kĺbové, gynekologické a urologické. Moderné liečebné a zážitkové kúpele disponujú 3 krytými a 1 otvoreným bazénom, saunou, soláriom a širokou škálou liečebných procedúr.
Pre našich chorých je dostupná v zdravotníckom oddelení úplná škála fyzioterapeutických liečení podľa návrhu lekára: cvičenie v telocvične a pod vodou, bahenný zábal, masáž, masáž pod vodou, vaňový kúpeľ v termálnej vode, sírnej vode, vo vode z liečivých byliniek, trakčný kúpeľ, všetky dnes používané elektrické liečby od svetelnej terapie po magnetickú liečbu. Blahodarné zdravotné účinky majú samozrejme aj poskytnuté masáže a sauny, infra sauna, bio sauna s lúčovou terapiou a ľadová kaša. K dispozícii je taktiež solárium, pedikúra, cvičenie vo vode, bahenný zábal, elektroliečba, magnetoliečba a rehabilitačný telocvik. 

Pre najmenších je pripravený zámocký bazén o rozlohe 100 m2 a s maximálne pol metrovou hĺbkou vody. Pre mladých a dospelých dobrodružný bazén poskytuje nezabudnuteľné chvíle vďaka rôzným atrakciám ako napr. umelá rieka, tobogán, výrivka a hydromasáž. Vedľa plaveckého bazéna nájdete 2 väčšie tobogány, na ktorých sa môžete spúšťať na nafukovacích kolesách samostatne alebo vo dvojici. Vedľa tobogánov sa nachádza bazén s termálnou vodou, v ktorom si môžete poležať na perličkových odpočívadlách, prípadne vymasírovať boľavý chrbát prúdom padajúcej vody. Najoblúbenejší však zo všetkých je bazén s morskými vlnami, v ktorom si môžete každú hodinu užiť adrenalínový pocit vlnobitia.

Program zájazdu KLIKNI na TERMÍNY A CENY hore v menu!